Na Božím Daru funguje i letos ježíšovská pošta

Ježíškova vánoční pošta už po 19. otevřela svou kancelář na krušnohorském Božím Daru. V místním infocentru razítkují pracovnice dopisy nejen z celé České republiky, ale prakticky ze všech koutů světa. Každý den čeká na speciální vánoční razítko několik tisíc dopisů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zasněžené náměstí | Foto: Václav Žmolík

„Složité je to i v tom, že ta vánoční pošta se musí vybalit, a pak se teprve může dát k orazítkování, takže z naší společnosti pomáhá každý, kdo může,“ říká vedoucí božídarského infocentra Iva Králová.

Na Boží Dar chodí pohlednice nebo dopisy prakticky odkudkoli.

„Řekla bych, ž nejdál bylo Skotsko, Austrálie, Nový Zéland. Lidi nám píšou a vždycky napíšou k tomu malinký dopis a tam je: ‚Jako každý rok posílám vám a prosím o orazítkování.‘,“ vysvětluje Iva Králová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Příspěvek Andrei Strohmaierové o Ježíškově poště na Radiožurnálu

Razítkování není rozhodně jednoduché.

„To, co chcete orazítkovat, si musíte dát na podložku, razítko pořádně namočit a potom kolíbavým pohybem takhle obtisknout. Když to tam jenom bouchnete, tak tam nebude celé a bude to rozmazané,“ ukazuje vedoucí infocentra.

Letošním motivem vánočního razítka je Ježíšek s holubicí. Získat do můžete na adrese Vánoční pošta, Boží Dar, nebo si pro něj přijet.

Andrea Strohmaierová, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme