Na Břeclavsku shořela továrna na hygienické potřeby

Hasiči od nedělní noci bojovali s obrovským požárem v továrně na výrobu hygienických potřeb v Zaječí na Břeclavsku. V hale shořelo na 300 tun papíru. Škody půjdou odhadem do desítek milionů korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

požár továrny v Zaječí | Zdroj: ČTK

Jak Radiožurnálu řekl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Haid, oheň v továrně firmy Moracell vypukl asi dvě hodiny po půlnoci. Na místo vyjelo 15 hasičských jednotek.

Protože v objektu není hlídač, oznámili událost až náhodní svědci. V té době už byl celý objekt v plamenech. Šíření požáru se hasičům podařilo zastavit po téměř čtyřech hodinách.

Oheň zničil prakticky celou výrobní halu a sklad, kde bylo 300 tun toaletního papíru a dalších hygienických potřeb. "Objekt stále prohořívá, větší část haly se zřítila. V hale byly také nádrže s kapalnou hořlavou látkou, které bylo potřeba ochlazovat těžkou pěnou," uvedl Haid.

Plameny šlehaly až do výšky 30 metrů. Prudký žár poškodil i desítky aut připravených k prodeji a zaparkovaných poblíž areálu. Protože hrozí další zřícení obvodových zdí, musí posoudit místo požáru i statik. Doutnající zbytky haly budou hasiči hlídat zřejmě ještě i následující noc.

Při zásahu byl podle mluvčího lehce zraněn dobrovolný hasič, který uklouzl při doplňování vody, uvedl Haid. Příčiny požáru nejsou známé. Jakmile místo požáru vychladne, začnou místo zkoumat experti. Škody se zatím předběžně odhadují na 80 miliónů korun.

Společnost Moracell vyrábí a dodává široký sortiment produktů pro osobní hygienu a domácnost. Výrobní kapacitou toaletního papíru až 7000 tun ročně se řadí mezi jeho největší producenty v zemi a své výrobky také exportuje. Po zničení výrobních linek však zaměstnanci zřejmě přijdou o práci.

Ivan Holas, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme