Na Bruntálsku, Jesenicku a Šumpersku stále sněhová kalamita

Už druhým dnem platí na Jesenicku i Šumpersku kalamitní stav. Silničáři nasadili do terénu veškerou techniku, pluží, sypou a frézují zúžené vozovky, na kterých se kvůli přívalům sněhu tvoří vysoké bariéry.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

sněhové závěje | Foto: Luboš Pavlíček

Dopravu zejména ve vyšších polohách komplikovalo po celý den vytrvalé sněžení. Nejdramatičtější situace byla na silnici přes Červené sedlo, kde už mohou nákladní vozy jezdit, ale pouze s řetězy. Kalamitu hlásí i sousední Bruntálsko, kde jsou některé obce doslova odříznuté od světa. Tamní záchranáři proto požádali o výpomoc horskou službu.

V pátek se očekávají jen sněhové přeháňky a tak silničáři věří, že se situace konečně trochu zklidní. Na Rýmařovsku zatím stále zůstává neprůjezdných pět silnic nižších tříd. Jihočeské silnice jsou sjízdné, silničáři stále doporučují zvýšenou opatrnost. V Ústeckém kraji cestáři dočistili trasu k hraničnímu přechodu Moldava na Teplicku. Otevřena je už i silnice z Petrovic do Krásného Lesa. V terénu jsou stále všechny vozy údržby. Uklízejí především komunikace v Krušných horách. Husté sněžení a silný nárazový vítr ve Zlínském kraji ustaly. Silnice jsou sjízdné, v horských oblastech jsou ale nutné sněhové řetězy.

Aktuální informace o dopravní situaci můžete zjišťovat na webu Zelené vlny anebo ze svých mobilních telefonů na wap.rozhlas.cz.

Milan Kopp, Andrea Švubová, Ondřej Černý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme