Na Bruntálsku, Jesenicku a Šumpersku stále sněhová kalamita

Už druhým dnem platí na Jesenicku i Šumpersku kalamitní stav. Silničáři nasadili do terénu veškerou techniku, pluží, sypou a frézují zúžené vozovky, na kterých se kvůli přívalům sněhu tvoří vysoké bariéry.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

sněhové závěje | Foto: Luboš Pavlíček

Dopravu zejména ve vyšších polohách komplikovalo po celý den vytrvalé sněžení. Nejdramatičtější situace byla na silnici přes Červené sedlo, kde už mohou nákladní vozy jezdit, ale pouze s řetězy. Kalamitu hlásí i sousední Bruntálsko, kde jsou některé obce doslova odříznuté od světa. Tamní záchranáři proto požádali o výpomoc horskou službu.

V pátek se očekávají jen sněhové přeháňky a tak silničáři věří, že se situace konečně trochu zklidní. Na Rýmařovsku zatím stále zůstává neprůjezdných pět silnic nižších tříd. Jihočeské silnice jsou sjízdné, silničáři stále doporučují zvýšenou opatrnost. V Ústeckém kraji cestáři dočistili trasu k hraničnímu přechodu Moldava na Teplicku. Otevřena je už i silnice z Petrovic do Krásného Lesa. V terénu jsou stále všechny vozy údržby. Uklízejí především komunikace v Krušných horách. Husté sněžení a silný nárazový vítr ve Zlínském kraji ustaly. Silnice jsou sjízdné, v horských oblastech jsou ale nutné sněhové řetězy.

Aktuální informace o dopravní situaci můžete zjišťovat na webu Zelené vlny anebo ze svých mobilních telefonů na wap.rozhlas.cz.

Milan Kopp, Andrea Švubová, Ondřej Černý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme