Na Bruntálsku se srazil autobus s jeřábem

K vážné dopravní nehodě došlo v Lomnici na Bruntálsku. Do jeřábu, který na místě pracoval, narazil projíždějící autobus. Dva cestující utrpěli vážná zranění, další téměř dvě desítky mají zranění lehká.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

záchranáři u zraněného | Foto: Jan Rosenauer

V autobuse cestovalo 41 lidí - 18 z nich odneslo nehodu řeznými ranami. Pro dva těžce zraněné přiletěl vrtulník, který je přepravil do olomoucké fakultní nemocnice.

Lehce zranění byli ošetřeni na chirurgické ambulanci bruntálské nemocnice a až na jednoho jsou už všichni doma. V péči lékařů zůstává jen žena s podezřením na otřes mozku.

Jeřáb měl na místě vyprošťovat havarovaný kamion a otáčet se na vozovce. V tom okamžiku se srazil s autobusem. Policisté zatím neřekli, kdo nehodu zavinil. Potřebují vyslechnout oba řidiče, říká mluvčí bruntálské policie Lucie Krašteničová.

"Vzniklo podezření ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví, případně dalších. Celá věc je dál v šetření, k míře zavinění se nebudeme v současné době vyjadřovat."

Marika Táborská, Jana Bohušová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme