Na Bulovce testují na SARS

Infekční klinika Fakultní nemocnice v Praze na Bulovce je jediné zařízení v zemi, které testuje pacienty s podezřením na SARS. Momentálně - jak Radiožurnálu potvrdila primářka Hana Roháčová - sledují v souvislosti s touto zákeřnou nemocí tři osoby. "U dvou nemocných, které jsme přijímali v průběhu minulého týdne se onemocnění nepotvrdilo. Jejich klinický stav je dobrý, takže budou propuštěni. A včera jsme přijímali další ženu, u které teď vyšetřené probíhají."

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

léky na dlani

SARS může nepříznivě ovlivnit návštěvnost v Karlových Varech. Například Grand Hotel Pupp navštívilo loni 18 procent návštěvníků z Dálného Východu. Podle ředitele Puppu Romana Vacha se ale jen za poslední dva měsíce neprodalo 1500 pokojů. "Máme velké obavy, že právě teď v ten moment, kdy se všichni stahují do karantény, kdy se bojí létat, tak pro nás bude mít velký dopad, ale nejenom pro Karlovy Vary, ale bude to mít dopad i na celou střední Evropu, protože přeci jenom ten 1 milión cestujících, kteří nepřijedou, tak svůj dopad budou mít, čili válka v Iráku, to je pro nás celkem zapomenutá záležitost, ale SARS, ten nás bude trápit ještě chvilku."

Pardubická nemocnice bude mít v nejbližší době k dispozici testy, které během dvou hodin vyloučí či potvrdí onemocnění SARS. Přesto, že zatím v této nemocnici nezaregistrovali ani jednoho pacienta s podezřením na akutní syndrom dýchacích cest, mají už k dispozici prostory pro případnou izolaci. Podle informací primařky Evy Korolové z hradecké Fakultní nemocnice budou ale právě dnes po týdenní izolaci vyšetřovaní pracovníci jedné z firem Pardubického kraje. Ti přicestovali minulou neděli z Číny. Hovoří se ovšem, že běžná karanténa v případě SARSu trvá 14 dnů, proto se dá předpokládat, že tato skupina byla už týden v izolaci na čínském území.

Markéta Kaclová, Lucie Weissová, Jiří Brechličuk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme