Na černou listinu veřejných zakázek se dostala první firma

Antimonopolní úřad označil první firmu, která má být zapsána na černou listinu veřejných zakázek. Po dobu tří let ji to má vyřadit z veřejných tendrů. Jde o společnost "Kofroň Production & Advertising."

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže | Foto: Tomáš Adamec

Firma se ucházela o pořádání letošního Znojemského historického vinobraní a neuvedla přitom pravdivé údaje.

Přehrát

00:00 / 00:00

Předseda antimonopolního úřadu Petr Rafaj

"Dodala nepřesné podklady o své kvalifikaci, uvedla tam nepravdivé informace. Zařadili jsme jí proto na blacklist, který jí zakazuje účast na veřejných zakázkách,“ potvrdil předseda antimonopolního úřadu Petr Rafaj.

Firma, která od antimonopolního úřadu dostala navíc pokutu 200 tisíc korun, závěry úřadu odmítá a chce se proti rozhodnutí odvolat.

„Ve chvíli, kdy jsme neměli příležitost ani k tomu dát rozklad a vysvětlit naše stanoviska, úřad komunikuje tiskovými zprávami do všech médií. Možná si tím vylepšuje svůj obraz, ale nás tato komunikace poškozuje a zvažujeme, jak s tím dál naložit,“ reagoval majitel firmy Petr Kofroň.

Antimonopolní úřad pokutoval sumou 280 tisíc korun i Znojemskou besedu, která zakázku za více než 10 milionů korun na pořádání historického vinobraní organizovala. Důvodem této pokuty je skutečnost, že Beseda vybrala firmu, která nesplňovala podmínky. Také Znojemská beseda se chce odvolat.

Igor Maňour, Michal Záboj, mta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme