Na česko-polské hranici se kvůli fotbalovému Euru zpřísňuje režim

Na česko-polské hranici platí ode dneška přísnější režim. Důvodem je fotbalové Euro, které začíná v pátek. Podmínky pro překročení hranice se tak dočasně vrátí do doby před vstupem do Schengenského prostoru.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Státní hranice Polsko cedule značka | Foto: Martin Pařízek

Řidiči se tak přes hranice dostanou jen na stanovených přechodech. V době konání Eura, to znamená od 4. června do 1. července, bude například v Královéhradeckém kraji pro motoristy průjezdných pouze osm hraničních přechodů.

„A to Náchod, Starostín, Otovice, Královec, Malá Černá, Orlické Záhoří, Pomezní Boudy a Bartošovice v Orlických horách,“ upřesnila za královéhradeckou policii Ivana Kormošová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Bližší informace ke kontrolám na česko-polských hranicích přinesl v Ranním Radiožurnálu zpravodaj ČRo v Polsku Petr Vavrouška

Ostatní přechody, kterými se dá v současné době projet auty, se podle ní budou moci v době omezení používat pouze jako pěší nebo cyklotrasy. Zpřísněné kontroly se zavádí celkem na 120 přechodech.

Polsko obnovilo pohraniční kontroly kromě s Českou republikou i s Německem a Slovenskem. Poláci ale slibují, že nebudou kontrolovat všechny vozy. Ověřování dokumentů a prohlídka zavazadel bude jen namátková.

Pohraničníci se zaměří především na problémové fanoušky, kteří pojedou na fotbalový šampionát. Polské ministerstvo vnitra proto slibuje, že například rodiny s dětmi zdržovat nebude.

Polsko je téměř připraveno

V Polsku mezitím finišují přípravy a stále se dodělávají některé úseky nových dálnic. Tréninky jednotlivých týmů, které jsou otevřené veřejnosti, už začaly. O vstupenky zdarma se lidé o víkendu téměř poprali.

Polákům budou při fotbalovém Euru pomáhat policisté z Ostravska

Číst článek

Přibývá ale také stížností firem, které se na podílely na přípravách Eura, například podnikatelů, kteří stavěli stadiony nebo dálnice. Protestují, že ještě nedostali zaplaceno.

Petr Vavrouška, Jiří Fremuth, Simona Bartošová, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme