Na českobudějovické multikino spadl jeřáb

Dva dělníci utrpěli zranění při pádu padesátimetrového ramene jeřábu na staveniště multikina v Českých Budějovicích. Jednoho z nich převezla sanitka rychlé záchranné služby na ošetření do českobudějovické nemocnice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stavební jeřáb se dnes v 10:10 zřítil na budovaný objekt multikina na největším českobudějovickém sídlišti Máj. Jeřáb stál v těsné blízkosti objektu, kde funguje řada prodejen a kam běžně přicházejí lidé. Ve chvíli neštěstí pracovali na místě tři dělníci, z nichž dva byli zraněni. Jednoho odvezla záchranná služba s těžkým zraněním do nemocnice. Policejní mluvčí Lucie Ptáčková Českému rozhlasu přiblížila okolnosti enhody: V ulici Milady Horákové se při demontáži jeřábu zlomilo rameno tohoto jeřábu v horní půlce Rameno z výšky 40 metrů dopadlo na střechu multikina a přilehlé prodejny. Poškozena byla střecha multikina, klimatizace, která je na této střeše umístěna, a další hmotná škoda je na jeřábu. Případ policie šetří podle paragrafu 158 trestního řádu pro podezření z trestného činu obecného ohrožení. Vzniklou škodu by měli zástupci stavební firmy stanovit zítra. Zítra budou také trosky jeřábu demontovány.

Markéta Kaclová, Ivan Mls Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme