Na českých silnicích zemřelo během čtvrtka 10 lidí. Nejvíc od začátku roku

Dopravní nehody si dnes v Česku vyžádaly už deset obětí. Na silnicích tak zemřelo nejvíc lidí od začátku roku. Nejtragičtější byly dvě ranní havárie, obě se třemi mrtvými. Zahynuli také dva motorkáři.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tři mrtvé si 23. července vyžádala nehoda dodávky a kamionu poblíž Prunéřova na Chomutovsku. | Zdroj: ČTK

„Na vině bylo zejména nevěnování se plně řízení, vlivem čehož buď řidič přejel do protisměru a čelně se střetl s protijedoucím vozidlem, anebo naopak řidič nedal přednost a přehlédl motocyklistu nebo přijíždějící nákladní vozidlo,“ přiblížil ředitel dopravní policie Tomáš Lerch.

„Naposledy jsme zaznamenali deset usmrcených osob v roce 2012,“ dodal. Hlavními příčinami nehod v letních měsících jsou podle Lercha zejména nepozornost a únava.

Přehrát

00:00 / 00:00

O tragických dopravních nehodách během letních měsíců mluvil ředitel dopravní policie Tomáš Lerch

Plynulost provozu ovlivňuje také velké množství uzavírek, a to na dálnicích, ale i na okresních cestách. Řidiči by tedy měli sledovat dopravní zpravodajství.

„Nepodceňovat to, věnovat se těmto informacím a samozřejmě pokud se vydám na trasu, kde vím, že jsou nějaké uzavírky, tak zkrátka počítat s tím, že tam nějaké prodlení bude, že si do vozidla musím vzít dostatečné množství tekutin. Naplánovat si trasu, a tudíž nespěchat, nepodléhat stresu,“ upozornil Lerch.

Podle šéfa Besipu Marina Faráře by se měli řidiči snažit předvídat vše, co by se mohlo během jízdy stát.

„Počítám i s chybami ostatních účastníků silničního provozu. Měl bych brát v úvahu specifika silnice. Zcela zásadní je dodržovat bezpečný rozestup a samozřejmě jet jen takovou rychlostí, abych na vzdálenost, na kterou vidím, dokázal včas a vždy bezpečně zastavit,“ doporučil.

ČRo, Dominika Nováková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme