Na Chomutovsku chřipkové prázdniny

Už téměř pět tisíc lidí onemocnělo na Chomutovsku chřipkou typu A. Okresní hygienická stanice přerušila výuku na základních a středních školách, ale ne všechny děti dnes zůstaly doma. Příchod epidemie se očekává i v Praze.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak zjistila Jarmila Kubíková z ústeckého studia Českého rozhlasu, některé základní školy zahájí prázdniny až v pondělí 22. ledna. Důvodem jsou problémy se zajištěním malých dětí z obecních škol, protože teprve dnes dostávaly děti lístky s dotazem, zda budou chodit do družiny nebo docházet na obědy. Uzavřeny jsou všechny domovy důchodců a penziony a okresní nemocnice v Chomutově.

V příštím týdnu by chřipková epidemie mohla dorazit i do hlavního města. Hovoří pro to více než 30ti procentní nárůst počtu případů akutních respiračních onemocnění. Nejvíce stoupla nemocnost mezi pražskými školáky a předškoláky - a to více než o 50 procent. Podle doktora Gustava Waltera z Útvaru hlavního hygienika České republiky je možné omezit riziko onemocnění chřipkou zdravou životosprávou a vzájemnou ohleduplností. Měli bychom užívat více vitamínů a pokud to je možné, vyhnout se místům, kde je riziko virové nákazy vyšší.

Markéta Kaclová, Jarmila Kubíková, Ilona Dienstbierová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme