Na Chomutovsku chřipkové prázdniny

Už téměř pět tisíc lidí onemocnělo na Chomutovsku chřipkou typu A. Okresní hygienická stanice přerušila výuku na základních a středních školách, ale ne všechny děti dnes zůstaly doma. Příchod epidemie se očekává i v Praze.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak zjistila Jarmila Kubíková z ústeckého studia Českého rozhlasu, některé základní školy zahájí prázdniny až v pondělí 22. ledna. Důvodem jsou problémy se zajištěním malých dětí z obecních škol, protože teprve dnes dostávaly děti lístky s dotazem, zda budou chodit do družiny nebo docházet na obědy. Uzavřeny jsou všechny domovy důchodců a penziony a okresní nemocnice v Chomutově.

V příštím týdnu by chřipková epidemie mohla dorazit i do hlavního města. Hovoří pro to více než 30ti procentní nárůst počtu případů akutních respiračních onemocnění. Nejvíce stoupla nemocnost mezi pražskými školáky a předškoláky - a to více než o 50 procent. Podle doktora Gustava Waltera z Útvaru hlavního hygienika České republiky je možné omezit riziko onemocnění chřipkou zdravou životosprávou a vzájemnou ohleduplností. Měli bychom užívat více vitamínů a pokud to je možné, vyhnout se místům, kde je riziko virové nákazy vyšší.

Markéta Kaclová, Jarmila Kubíková, Ilona Dienstbierová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme