Na chřipku už zemřelo 24 lidí, nemocnice zakazují návštevy

Lidí s chřipkou stále přibývá. Na komplikace už zemřelo 24 lidí, dalších 140 leží v nemocnicích. Některé už také zakázaly návštěvy. Nejvíce nemocných je školních dětí mezi 6. a 14. rokem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

teploměr, chřipka, nemoc | Foto: Fotobanka stock.xchng

„Tato onemocnění se šíří přímým kontaktem, kapénkovou infekcí, a tudíž každý, kdo pocítí potíže, by se ihned v prvních fázích měl izolovat od ostatních. Tělo potřebuje klid."

„Je potřeba ulehnout, dát tělu čas a klid na to, aby se mohlo s imunitním systémem bránit. Dostatečně pít, tlumit horečku, pokud je vysoká a odpočívat," připomíná ředitel Krajské hygienické stanice v Hradci Králové Ivan Kučera.

Kvůli přeplněným ordinacím a zvýšenému počtu lidí s akutními respiračními chorobami zakázala ode dneška návštěvy prostějovská nemocnice. Právě Prostějovsko je podle údajů krajské hygienické stanice zasaženo zatím nejvíce z Olomouckého kraje. V týdnu už uzavřela brány návštěvníkům také šumperská nemocnice.

Chřipková epidemie postupuje republikou od západu na východ. Nově propukla na jihu Čech a začíná i v Královehradeckém kraji. Plzeňský naopak hlásí pokles. Ministerstvo nakoupilo antivirový lék Tamiflu. Jeho distribuce do šesti vybraných fakultních nemocnic už začala. Lékaři dostali k dispozici také antivirotikum Relenza.

Nachlazení vs chřipka | Foto: Michal Jindra

Simona Bartošová, Bohuslav Štěpánek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme