Dálnici u Brna celé dopoledne blokovala nehoda dvou kamionů. Uhynuly při ní tisíce kuřat

Dopravu na D52 směrem na Brno komplikovala v pátek dopoledne nehoda dvou kamionů. Provoz policie obnovila kolem 12.30. Kamiony se srazily na dálničním mostě a jeden z nich spadl. Při nehodě uhynulo přes 5000 kuřat, které jeden z kamionů převážel. Škodu policisté odhadli asi na tři miliony korun. Nehoda si vyžádala jen lehké zranění řidiče.

Brno (Aktualizováno: 13:34 29. 9. 2017) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na dálnici u Brna se srazily kamiony. Jeden spadl z mostu, nehoda komplikuje dopravu

Na dálnici u Brna se srazily kamiony. Jeden spadl z mostu, nehoda komplikuje dopravu | Zdroj: HZS Jihomoravského kraje

Nákladní auta se střetla před pátou hodinou ranní. Nehoda se stala v odstavném pruhu. „První z kamionů zastavil v odstavném pruhu pro technickou závadu, kamion jedoucí za ním nestačil zareagovat a narazil do něj a spadl z mostu," popsal mluvčí policie Pavel Šváb.

„Jeden z kamionů zůstal ležet částečně na silnici, která kříží dálnici,“ popsal Českému rozhlasu Brno mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška. Tato silnice zůstává nadále uzavřená.

Záchranná služba k nehodě vyslala posádku s lékařem i bez lékaře. „Pacientem byl mladý muž, má drobnější povrchová poranění, doporučili jsme mu odvoz na chirurgickou ambulanci. Domluvil se, že na ni chce je sám, proto byl ponechán na místě," uvedla mluvčí záchranné služby Hedvika Kropáčková.

Jeden z kamionů převážel asi podle upřesnění krajského ředitele veterinární správy Jaroslava Salavy více než 6500 živých kuřat. Na 5100 zvířat při nehodě na místě uhynulo a bylo nutné je odvézt do kafilerie.

Policisté dopravu odkláněli po dobu vyprošťování kamionu a úklidu vozovky na šestnáctém kilometru u Hrušovan, zpět se najíždělo na desátém kilometru u Rajhradu.

Tereza Kadrnožková, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme