Na Děčínsku hoří 4 hektary lesa

Nad Dobkovicemi na Děčínsku hoří čtyři hektary lesa. S ohněm zápolí šest hasičských jednotek profesionálů i dobrovolníků. Zásah komplikuje nepřístupnost terénu. Požár se totiž rozhořel na kopci a hasiči musejí dovážet vodu z Labe v cisternách. Ty stojí na silnici Děčín-Ústí nad Labem, dopravu v tomto úseku proto řídí policisté. Požár zřejmě způsobila odhozená cigareta.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

hasič u požáru | Foto: Vladislav Galgonek

Teplé počasí s sebou opět přináší lesní požáry. Asi hodinu před polednem začal hořet les u Dobkovic na Děčínsku. Na místo vyjelo osm hasičských vozů. S ohněm zápolí několik jednotek dobrovolných hasičů i profesionální záchranáři. Podle operačního důstojníka děčínského pracoviště Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje Boleslava Langa zásah v oblasti komplikuje nepřístupnost terénu. Zatím se ani nepodařilo přesně vymezit rozsah požáru.

Česko zasáhla série lesních požárů už koncem dubna. Tehdy hořelo na Olomoucku, Českolipsku a Brněnsku. Kromě hořících lesů hasiči na jaře nejvíc vyjíždějí k požárům způsobeným vypalováním suché trávy.

Markéta Kaclová, Josef Suk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme