Na dostavbu Temelína bude dohlížet nový vládní zmocněnec

Dosavadní velvyslance pro energetickou bezpečnost Václav Bartuška se stal vládním zmocněncem pro dostavbu Jaderné elektrárny Temelín. O tendr na dostavbu Temelína převyšující 500 miliard korun se ucházejí francouzská společnost Areva, konsorcium společností Westinghouse a česko-ruské konsorcium Škoda JS a Atomstrojexport.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaderná elektrárna Temelín | Foto: ČEZ

Podle Václava Bartušky zatím ale není výběr uchazečů limitován strategickými hledisky. Rusko-české konsorcium má podle něj stejné šance zvítězit jako ostatní uchazeči:

Přehrát

00:00 / 00:00

O novém zmocněnci pro dostavbu Jaderné elektrárny Temelín mluvil na Rádiu Česko ministrem průmyslu a obchodu Vladimír Tošovský.

„Myslím si, že nikdo není v nevýhodě. To, co po všech třech budeme chtít, je zcela jasné a musím říct, že podmínky tenderu jsou vcelku srozumitelné. Nepochybně si ve finále vláda bude muset vybrat dodavatele i na základě strategických kritérii, tam ale ještě nejsme.“

„Strategické záležitosti zohledněny být musí, o tom není pochyb. Nicméně to je otázka vypsání výběrového řízení respektive tendru,“ vysvětluje ministr průmyslu o obchodu Vladimír Tošovský.

Rozhodovat o vítězi zakázky může pouze představenstvo ČEZu, stát pouze dohlíží na to, aby vše proběhlo korektně a tomu je právě určen nový zmocněnec, vysvětlil Tošovský.

Ladislav Dvořák, Lenka Rafaelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme