Na druhou demonstraci proti Babišovi přišlo na Václavské náměstí pět tisíc lidí, ukazují data operátora

Druhá demonstrace Proč? Proto! byla podle dat ze sítě mobilního operátora O2 zhruba poloviční oproti stejné akci před týdnem.

PRAHA Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Demonstrace Proč? Proto! ve středu 17. května.

Demonstrace Proč? Proto! ve středu 17. května. | Foto: Filip Jandourek

Středeční demonstrace Proč? Proto! proti politice Andreje Babiše a Miloše Zemana přilákala podle odhadu mobilního operátora O2 na Václavské náměstí zhruba 5,2 tisíce lidí. To je méně než polovina ve srovnání s odhadem, který operátor zveřejnil po první demonstraci minulý týden.

Počet účastníků průvodu, který se včera večer na závěr demonstrace vydal z Václavského náměstí na Hrad, operátor v první analýze nezjišťoval.

T-Mobile, který minulý týden počet demonstrantů z dat o provozu ve své síti odhadl na 19 tisíc, zatím svá zjištění ke druhé demonstraci nezveřejnil. Pro připomenutí: server iROZHLAS.cz počítal účast z minulé středy z fotografie pořízené v 18.19 a došel k číslu 8,3 tisíce lidí.

Proč se odhady počtu demonstrantů liší? Roli mohou hrát státní svátky i zvolená metoda

Číst článek

Podle měření O2 bylo prošlo v době konání demonstrace od pěti hodin odpoledne do devíti večer Václavským náměstím 16 037 unikátních českých mobilních čísel. Od nich je ale potřeba odečíst lidi, kteří by se po náměstí a jeho nejbližším okolí ve stejné denní době pohybovali, i kdyby žádná demonstrace nebyla. Ve středu 3. května takových lidí bylo 10 759. Výsledkem je zitovaný odhad: 5,2 tisíce účastníků demonstrace.

lokalita a termínunikátní návštěvníci z ČR
Václavské náměstí, středa 3. května, 17-21h (běžný pracovní den mezi svátky)10 759
Václavské náměstí, středa 10. května, 17-21h (první demonstrace Proč? Proto!)23 225
Václavské náměstí, středa 17. května, 17-21h (druhá demonstrace Proč? Proto!)16 037

Zdroj dat: O2

Kolik lidí bylo na Václavském náměstí v době demonstrace Proč? Proto! 17. května od 17 do 21 hodin. | Foto: O2 | Zdroj: O2

Z dat O2 dále vyplývá, že počet lidí na náměstí kulminoval půl hodiny po zahájení demonstrace mezi 18.30 a 18.45. Nejvyšší procentuální zstoupení na demonstraci měli lidé ve věku 36 až 55 let, žen bylo o něco více než mužů. Drtivá většina účastníků byla z Prahy, a to hlavně ze širšího centra.

Petr Kočí, Jan Cibulka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme