Na dva dny se obloha zatáhne a snad vydá i trochu sněhu

Alespoň ve vyšších polohách by mohly přinést dva zatažené dny něco sněhu, kterého se lyžařům zoufale nedostává. O víkendu jim pak k lepší náladě přispěje alespoň sluníčko.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Odpoledne bude oblačno. V Čechách bude od západu oblačnosti přibývat a k večeru už bude zcela zataženo. V západních Čechách bude k večeru místy sněžit, v nížinách ale půjde spíše o déšť se sněhem. Nejvyšší teploty vystoupí na -2 až +2 stupně, v 1000m na horách kolem -2 °C. Slabý jižní až jihozápadní vítr povane rychlostí 5-15 km/h. Tlak jen slabě klesne nebo se nezmění vůbec. Rozptylové podmínky budou většinou dobré.

Ve čtvrtek bude zpočátku zataženo, občas bude sněžit, ale v severní polovině republiky budou srážky během dne ustávat a oblačnosti bude ubývat a to až do vyjasnění. Nejvyšší teploty dosáhnou -2 až +2 stupňů, v 1000 m na horách kolem -3 °C. Slabý severní vítr povane rychlostí 5-15 km/h. Tlak se nejdříve nezmění, později ale mírně vzroste. Rozptylové podmínky budou většinou dobré. V nižších polohách jihu a západu Čech je ale třeba dát v průběhu noci a dopoledne pozor na namrzající déšť se sněhem.

V pátek už bude skoro jasno až polojasno. Na severu a severovýchodě území lze přitom při přechodně zvětšené oblačnosti očekávat sněhové přeháňky. Denní teploty vystoupí nejvýše na -4 až 0 °C a mírný severovýchodní vítr povane rychlostí 5-20 km/h.

I v sobotu bude jasno až polojasno, jen ráno ojediněle s mlhami. Denní teploty vystoupí nejvýše na -6 až -2 °C. Mírný severovýchodní vítr stále povane rychlostí 5-20 km/h.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme