Na dvou řekách Moravskoslezského kraje platí stav ohrožení

Nejvyšší stupeň povodňové aktivity museli vodohospodáři vyhlásit na řece Stonávce v Hradišti na Karvinsku. Obdobná situace je také na Olši v Jablunkově na Frýdeckomístecku, kde hladina stále stoupá. Na dalších třech místech Moravskoslezského kraje platí druhý povodňový stupeň, tedy pohotovost.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Potvrdil to vedoucí vodohospodářského dispečinku Povodí Odry Jiří Pagáč. Druhé stupně jsou na Odře v Ostravě- Svinově a v Bartošovicích na Novojičínsku a na Opavě ve slezské metropoli. Dodal, že z dalších deseti míst je hlášen stav bdělosti, tedy nejnižší povodňový stupeň. Platí na některých úsecích řek Lubiny, Odry, Olše, Ostravice, Lučiny a Opavy.

Naopak řeky na území Královéhradeckého a Pardubického kraje jsou od dnešní noci bez povodňových stupňů. Poslední řekou, kde vodohospodáři odvolali nejnižší stupeň povodňové aktivity, bylo Labe v Přelouči.

Slunečné a teplé počasí o víkendu by mělo napomoci k poklesu hladin řek severovýchodní Moravy. Dopoledne nad regionem přestalo pršet. Podle meteorologů se ale na některých místech ještě do večera mohou vyskytnout přeháňky. Slunečné počasí má vydržet ještě do počátku příštího týdne.

Milan Kopp, Naděžda Hávová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme