Na festival se už akreditovalo 8000 lidí

Karlovy Vary čtvrtým dnem žijí Mezinárodním filmovým festivalem. Pro filmové fanoušky je i na dnešek připraveno 55 projekcí. Za první tři dny se podle organizátorů na festivalu už uskutečnilo 118 představení, polovina z nich byla vyprodána.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V rámci festivalu v neděli také ve Varech začala přehlídka nazvaná Dny kritiků Variety. Odborní kritici tohoto uznávaného mezinárodního časopisu zájemcům představí deset snímků evropské kinematogfrafie, které je osobně nejvíce zaujaly.

Součástí letošního ročníku Mezinárodního filmového festivalu je i retrospektiva filmů známého španělského režiséra Bigase Luny. Ten se u nás proslavil především filmem Šunka, šunka. Zeptali jsme se ho, jestli už byl na promítání některého ze svých snímků.

"Ano, byl jsem na projekci filmu Zvuky moře. Bylo to moc pěkné, protože karlovarské městské divadlo je nádherná budova. Dostal jsem při té příležitosti speciální cenu, která se vztahuje k mojí retrospektivě tady na festivalu. Zvuk byl perfektní, což je pro mě při promítání mých filmů velmi důležité. Někdy zvuk tak dobrý nebývá a to mě velmi frustruje. Viděl jsem, že lidem se film líbil, a to mě moc potěšilo, bylo to velice pěkné", řekl Radiožurnálu Bigas Luna.

Podrobné informace o dění na 36. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech najdete v naší rubrice Filmžurnál.

Kateřina Pospíšilová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme