Na frýdeckomístecku se zřítilo ultralehké letadlo

Ve Frýdlantě nad Ostravicí se dnes dopoledne zřítilo ultralehké letadlo. Českému rozhlasu to potvrdil operační důstojník frýdecko-místecké policie. Při havárii se zranily dvě osoby.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Příčinu havárie šetří na místě policie. Pilot letadla je hospitalizován ve fakultní nemocnici v Ostravě-Porubě. Má vážná zranění v obličeji a na hrudníku. Druhý muž byl převezen do nemocnice ve Frýdku-Místku. Příčina havárie zatím podle pořadatele akce Jana Špačka není známá. K neštěstí došlo v rámci 6. sletu ultralehkých letadel, který tam má probíhat o celém víkendu.

Za poslední dva roky došlo k více než 20 nehodám ultralehkých letadel a motorových rogal. Celkem čtyřikrát zahynula posádka ve vlastnoručně vyrobených strojích. Patřil k nim také prezident Letecké amatérské asociace Petr Tuček, který se zřítil na letiště Hradčany v bývalém vojenském prostoru Ralsko. Nejčastějšími příčinami pádů byly technické závady na letadlech nebo selhání pilota, když nezvládl řízení. Zatím poslední neštěstí u obce Miroslav na Znojemsku si vyžádalo životy 24letých manželů.

Markéta Kaclová, Andrea Čánová, Renáta Prátová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme