Na frýdeckomístecku se zřítilo ultralehké letadlo

Ve Frýdlantě nad Ostravicí se dnes dopoledne zřítilo ultralehké letadlo. Českému rozhlasu to potvrdil operační důstojník frýdecko-místecké policie. Při havárii se zranily dvě osoby.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Příčinu havárie šetří na místě policie. Pilot letadla je hospitalizován ve fakultní nemocnici v Ostravě-Porubě. Má vážná zranění v obličeji a na hrudníku. Druhý muž byl převezen do nemocnice ve Frýdku-Místku. Příčina havárie zatím podle pořadatele akce Jana Špačka není známá. K neštěstí došlo v rámci 6. sletu ultralehkých letadel, který tam má probíhat o celém víkendu.

Za poslední dva roky došlo k více než 20 nehodám ultralehkých letadel a motorových rogal. Celkem čtyřikrát zahynula posádka ve vlastnoručně vyrobených strojích. Patřil k nim také prezident Letecké amatérské asociace Petr Tuček, který se zřítil na letiště Hradčany v bývalém vojenském prostoru Ralsko. Nejčastějšími příčinami pádů byly technické závady na letadlech nebo selhání pilota, když nezvládl řízení. Zatím poslední neštěstí u obce Miroslav na Znojemsku si vyžádalo životy 24letých manželů.

Markéta Kaclová, Andrea Brtníková, Renáta Prátová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme