Na Hatích čekejte komplikace

Značné dopravní komplikace čekají na všechny řidiče, kteří v těchto dnech využívají k cestě do Rakouska hraniční přechod Hatě na Znojemsku. Noční přestávky při odbavování nákladní dopravy na rakouské straně totiž způsobují dlouhé fronty kamionů na našem území. Ty pak na úzké příjezdové komunikaci překážejí osobním automobilům a autobusům, kterých o prázdninách výrazně přibylo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

hraniční přechod | Foto: Martin Sobotka

Širší komunikace nebo odstavná parkoviště se ale budovat nebudou - po blížícím se vstupu do Evropské unie už jich nebude třeba. Podle mluvčího Celního ředitelství Brno Jaroslava Moravce proto řidiči nemohou počítat se zlepšením podmínek: "Ty jsou dány stávajícím charakterem a propustností přechodu tak, jak byl vybudován v 50. letech. To znamená příjezdová komunikace neumožní rozčlenění na více pruhů. Z toho důvodu nabízíme řidičům osobních automobilů, aby pokud mohou, využily přilehlých hraničních přechodů Hnanice, Hevlín, částečně i Mikulov."

Markéta Kaclová, Ivan Holas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme