Na horách přibývá úrazů. Upravené tratě a lepší lyže svádí k rychlé jízdě

Na českých horách výrazně přibývá vážných zranění. Podle náčelníka Horské služby Jiřího Brožka svádí lyžaře k rychlé a razantní jízdě moderní vybavení i upravené sjezdovky.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Horská služba, záchranář, zimní skůtr

Horská služba, záchranář, zimní skůtr | Foto: Martin Pařízek | Zdroj: Český rozhlas

„Carvingové lyže a velmi dobře upravené sjezdové tratě budí k tomu, že lidé jezdí rychleji a razantněji než v dávných dobách, kdy byly muldy a rovné lyže, takže zatáčení bylo mnohem náročnější,“ říká náčelník Horské služby Jiří Brožek. Letošní zima proto byla, co se týče úrazů, velmi náročná.

Zatímco na konci minulého roku zasahovali pracovníci horské služby ve skoro 5 tisících případech, za letošní rok už mají za sebou 6 a půl tisíce výjezdů.

Přehrát

00:00 / 00:00

Aktuální lyžařská sezóna byla podle šéfa Horské služby Jiřího Brožka velmi náročná

V aktuální sezoně navíc ošetřovali mnohem více těžkých zranění, než je obvyklé. Hlavním důvodem je podle Jiřího Brožka to, že se mění styl jízdy a vybavení. Roli hraje prý také vyšší zájem o zimní sporty v Česku.

„Návštěvnost byla vysoká. Přibývá lyžařů, kteří dávají přednost tuzemským sjezdovkám před zahraničím,“ dodává náčelník Horské služby.

Lyžařská přilba | Foto: Michal Jindra

Tereza Chlubná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme