Na horách připadl sníh. Radost mají hlavně lyžaři

Na horách připadl nový sníh. V Krkonoších a v Orlických horách v posledních hodinách místy přibylo až dvacet centimetrů nového sněhu. Podmínky na sjezdovkách ale i běžeckých tratích tak byly vylepšeny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Středně obtížná sjezdovka | Foto: Jan Rosenauer

Například v Orlických horách jsou upravené běžecké trasy na hřebenech a v provozu zůstanou až do Velikonočního pondělí také sjezdovky ve velkých střediscích. V Deštném se bude tuto zimu naposledy lyžovat v pondělí.

„Na Martě I jezdí sedačková lanovka, v provozu jsou všechny tři sjezdovky - černá, červená a modrá. Připravujeme i běžecké stopy. Podmínky jsou velmi dobré, protože připadla patnáct centimetrů nového sněhu,“ řekl vlekař František Prouza.

Přes půl metru sněhu stále nabízejí Krkonoše. „Lyžování je opravdu výborné, připadlo nám patnáct centimetrů nového sněhu. Je to krásná, třebaže velikonoční, ale zimní idyla,“ poznamenal Jiří Beran z krkonošského střediska. Například na Horních Mísečkách by chtěli udržet vleky v provozu až do konce dubna.

Martin Pařízek, Alice Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme