Na horách sníh není - přesto je v hotelích plno

Počet návštěvníků českých hor se v posledních dnech tohoto roku výrazně zvýšil. Hotelové kapacity jsou většinou plně obsazeny. Horská služba zároveň eviduje více úrazů lyžařů. Hory už mají za sebou tradiční předsilvestrovský nájezd návštěvníků. Podle informací náčelníka krkonošské horské služby Adolfa Klepše je všude plno: "S koncem každého roku vypadá situace na horách stejně a je tady spoustu lidí. Bohužel letos je problém v tom, že je poměrně malé množství sněhu, takže těch sjezdovek, které jsou sjízdné, je podstatně méně, než je obvyklé."

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

lyžařský vlek | Foto: Jan Rosenauer

Stejné je to i podle Vlastimila Maxe ze Železné Rudy a Šumavě. "Návštěvnost je dá se říct velká, protože parkoviště u nádraží i parkoviště ve sportovním areálu je obsazené." Také na šumavském Špičáku se lyžuje především na technickém sněhu.

Velké možství lidí, celkově menší sněhová pokrývka, a navíc i změny počasí - obleva a inverze - přidělávají práci členům horské služby v Krušných horách, jak potvrdí Rudolf Chlad. "V uplynulých dnech jsme měli 25 úrazů na Krušných horách a dá se říct, že zčásti to je zaviněno nejen lyžaři, ale i změnou počasí a změnou sněhové pokrývky."

Hory se už připravují na loučení s letošním rokem. Ve Špindlerově mlýně dnešní odpoledne patřilo předsilvestrovské show s účastí nejlepších našich zimních sportovců včetně Sportovce roku, akrobatického skokana Aleše Valenty.

Markéta Kaclová, Jaroslav Zvára Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme