Na horách startuje zimní sezona

Moravu a Slezsko zasype další sníh. Vytrvalá chumelenice komplikovala dopravu a hasiči museli na území celého Moravskoslezského kraje vyprošťovat z příkopů na 20 kamionů. Na hlavní silnici v Hradci nad Moravicí uvízlo na třicet kamionů a podobná situace byla i na Karvinsku.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

lyžař

lyžař | Foto: Jan Rosenauer

Radost ale mají lyžaři. Na českých horách dnes začíná zimní sezóna a připravené jsou sjezdovky i běžecké tratě. Horská služba ale varuje běžkaře, kteří by chtěli vyrazit na hřebeny Krkonoš, před neprojetými cestami a závějemi. Lavinovým lokalitám v Krkonoších by se měli turisté úplně vyhnout, protože platí druhý stupeň lavinového nebezpečí.

Sníh, závěje, dopravní chaos a uzavřené dálnice - tak vypadala dnešní noc na východě Rakouska. Do rána tam připadlo třicet centimetrů nového sněhu. Nejvíce postiženo je okolí Vídně, Dolní Rakousko a část Burgenlandu.

Aktuální informace o dopravní situaci můžete zjišťovat na webu Zelené vlny anebo ze svých mobilních telefonů na wap.rozhlas.cz.

Milan Kopp, Lucie Husárová 1 Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme