Na Hradě převezmou dekrety noví šéfové zdravotnictví a NKÚ

Prezident republiky Václav Klaus dnes jmenuje Davida Ratha novým ministrem zdravotnictví. Hlava státu také jmenuje nového prezidenta Nejvyššího kontrolního úřadu - Františka Dohnala. Ten kvůli tomu rezignoval na místa zástupce hejtmana Vysočiny a krajského radního za KDU-ČSL.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Rath

David Rath | Zdroj: ČTK

Prezident Václav Klaus dopoledne jmenuje Davida Ratha novým ministrem zdravotnictví. Úřad byl prázdný od půlky října po odvolané Miladě Emmerové. Jmenování Davida Ratha prezident odmítal kvůli tomu, že Rath, co by kandidát na ministra byl zároveň prezidentem České lékařské komory. Souběh těchto dvou funkcí považoval prezident Klaus za nepřípustný střet zájmů. Rath se tento týden vedení komory vzdal.

Stavovská organizace lékařů o nástupci Ratha

Na jednání představenstva České lékařské komory se tak dnes čeká střet o vedení stavovské organizace lékařů. O právním nároku vést komoru mluví představenstvo, na svém právu, a dokonce povinnosti vést ji do volebního sjezdu ale trvá i viceprezidentka Helena Fousková.

Je odhodlána jednání představenstva řídit, má už připravený program. Hodlá požadovat předání pravomocí. Předloží právní rozbor současné situace a chce zahájit kontrolu hospodaření a majetku komory. Profesní organizace lékařů má 40 tisíc členů a ročně hospodaří zhruba se 45 miliony korun.

Novým prezidentem NKÚ František Dohnal

Václav Klas také jmenuje nového prezidenta Nejvyššího kontrolního úřadu - Františka Dohnala. Ten kvůli tomu rezignoval na místa zástupce hejtmana Vysočiny a krajského radního za KDU-ČSL. Funkce prezidenta NKÚ byla téměř dva a půl roku volná poté, co počátkem června 2003 zemřel šéf úřadu Lubomír Voleník. Parlamentní strany se dlouho nedokázaly shodnout na jeho nástupci.

Milan Kopp, Jana Zemanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme