Na hrady a zámky míří méně lidí než vloni

Hrady a zámky v Česku bojují s návštěvností. Nejen kvůli horku totiž zájem o prohlídky historických památek stagnuje nebo dokonce klesá. Podle kastelána zámku Kozel Karla Bobka může pokles zájmu souviset spíše než s počasím s tím, že lidé mají méně peněz.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Co je pro mě už takové alarmující, je to, že návštěvníci nechodí už ani do parku. My jsme nedaleko Plzně a jsme rekreačním zázemím téhle metropole. Bývalo zvykem, že zde do hlubokého večera korzovali lidé a to teď bohužel není,“ povzdechl si Bobek.

Podle kastelána hradu Grabštejn Jana Sedláka je potřeba vymyslet mnohem více doprovodných akcí než v minulých sezónách, aby lidé na historické památky stále chodili. Na Grabštejnu se to prý zatím daří.

„Teplo se projevuje. Samozřejmě máme radost z toho, že návštěvnost neklesá, že lidé chodí. Samozřejmě, že díky teplu třeba nechodí tolik v odpoledních hodinách, ale o to víc navštěvují večerní akce. Takže statisticky máme o dvacet pět lidí méně, než loni touto dobou, což je teda paráda,“ řekl Sedlák.

Květa Moravcová, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme