Na Hranicku chybí pitná voda

Dvě obce na Hranicku se v současné době potýkají s nedostatkem pitné vody. Hranická radnice zatím zásobuje obce pitnou vodou z cisteren a usilovně hledá náhradní řešení. Kvůli dlouhodoému suchu zůstalo zhruba 200 obyvatel obcí Středolesí a Uhřínova bez vody. Obyvatelům Uhřínova vyschly jejich studny a ve Středolesí, které je zásobováno z povrchových zdrojů z Radíkova, pitná voda nemá požadovanou kvalitu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vodovodní kohoutek

O tom, jak hranická radnice situaci v obou obcích řeší, hovoří starosta Rudolf Novák: "V současné době provádíme hydrologický průzkum, našli jsme nějaké zdroje vody. Bohužel je to v hloubce 50-80 metrů. Já věřím, že během několika týdnů uděláme hloubkové vrty. V Uhřínově je taková úvaha, že bychom udělali obecní studnu, ve Středolesí bychom rádi ten náš nový zdroj vody napojili na stávající vodárnu. Mám strach z toho a nedovedu si představit, že bychom tam v zimě měli vozit vodu, takže to je věc, kterou musíme okamžitě řešit."

Markéta Kaclová, Jana Zemková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme