Na internetu si lze pořídit bundy antikonfliktního týmu. Praha se bojí chaosu

Na sociálních sítích se dají pořídit bundy podobné těm, které nosí antikonfliktní tým Prahy 1. Vytvořil je designér Tomáš Břínek, který se skupinou mužů hlídajících noční klid v centru metropole nesouhlasí. Tým si najala radnice první městské části kvůli problémům s podnapilými lidmi po zavedení plošného zákazu kouření.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Noční pochůzky takzvaného antikonfliktního týmu.

Noční pochůzky takzvaného antikonfliktního týmu. | Zdroj: Profimedia

Vedoucí skupiny posílá v centru Prahy antikonfliktní tým k cizincům, kteří na ulici popíjejí pivo. "Dobrý večer pánové, mluvíte česky? Do you speak English?" Belgičané se dozvídají, že alkohol se v ulicích pít nesmí. Po pár větách se obě strany domluví, že hosté venku dopijí poslední půllitr a vrátí se zpátky do baru.

Antikonfliktní tým tvoří dvanáct mužů v černých bundách s anglickým nápisem Anti-Conflict-Team a logem Prahy 1. Takových lidí možná v centru města přibude. Stejné větrovky totiž začal na sociálních sítích nabízet designér Tomáš Břínek. "Je to banda nějakých kluků, kteří budou chodit po ulicích a buzerovat lidi," říká Radiožurnálu.

O bundy mají lidé zájem. Tomáši Břínkovi už přišlo zhruba padesát objednávek. "V první řadě jsem viděl nějaké video a v tu ránu mě napadlo, že by bylo docela vtipné, kdyby v tom chodila spousta lidí," vysvětluje.

Radní pro bezpečnost Ivan Solil z ČSSD prý recesi chápe."Má s tím nějaký filozofický problém, já tomu rozumím, jsem demokrat a ctím právo každého se vyjadřovat v umělecké nadsázce."

Problém by ale mohl mít designér s použitím loga městské části, které tým na bundách nosí. To ale podle něj na podobiznách není úplně totožné. "Není tam napsáno Praha 1 a je to zrcadlově obrácený," vysvětluje Břínek.

Podobizny oblečení ale můžou přinést problémy. "Já si dost dobře nedovedu představit, že si skupina lidí koupí bundu 'antikonfliktní tým', pak se namažou a budou se prát, řvát a hrát fotbal půllitry," říká Solil.

Radnice si chce nejprve počkat, jestli bundy vyvolají v ulicích chaos. Teprve potom by věc analyzoval právní odbor městské části.

Filip Titlbach Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme