Na Jesenicku uniklo tisíc litrů kyseliny sírové. Hasiči zabránili odtoku do řeky Bělá

Kvůli úniku asi 1000 litrů kyseliny sírové zasahovali ve čtvrtek hasiči několik hodin v České Vsi na Jesenicku. Jeden hasič se při zásahu lehce zranil. V tiskové zprávě to oznámil mluvčí krajských hasičů Zdeněk Hošák. Voda unikla také do odtoku vedoucího do řeky, ale hasiči vyloučili možný úhyn ryb.

Česká Ves (Jesenicko) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V České Vsi na Jesenicku uniklo 1000 litrů kyseliny

V České Vsi na Jesenicku uniklo 1000 litrů kyseliny | Zdroj: HZS Olomouckého kraje

„V jedné z průmyslových částí v České Vsi došlo při čerpání nebezpečné látky, přesněji kyseliny sírové, k poruše dopravního vedení - sacího potrubí,“ sdělil Hošák. „Následně z cisterny uniklo zhruba 1000 litrů do záchytné nádoby,“ doplnil.

Jeden hasič se při zásahu lehce zranil | Zdroj: HZS Olomouckého kraje

Na místo vyrazili profesionální i dobrovolní hasiči. Prováděli například dekontaminaci a následně dohlíželi na koncentrace nebezpečných látek v místě úniku. Kvůli bezpečnosti zasahovali v protichemických ochranných oblecích. Jeden ze zasahujících se přesto lehce zranil.

Kyselina unikla částečně i do odtoku vedoucího do řeky Bělá. „Hasiči po směru provedli několikanásobná měření s vyloučením možného vlivu na úhyn ryb v toku. O situaci informovali rovněž protistranu na hranici s Polskem,“ doplnil mluvčí hasičů.

Na místo vyrazili profesionální i dobrovolní hasiči | Zdroj: HZS Olomouckého kraje

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme