Na Jihlavsku havaroval autobus, zranilo se 14 lidí

Mezi Třeští a Stonařovem na Jihlavsku vyjel dnes po poledni mimo vozovku linkový autobus. Sjel do příkopu, kde narazil do stromu. Při nehodě se zranilo 14 z 23 cestujících. Podle ředitele krajské záchranné služby Lukáše Kettnera byli všichni zranění převezení k ošetření do jihlavské nemocnice. Jejich zranění jsou jen lehčí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nehoda autobusu nedaleko Stonařova na Jihlavsku | Zdroj: ČTK

Řidič autobusu Českému rozhlasu pár minut po nehodě řekl, že příčinou nehody byla technická závada: "Nešel ubrat plyn, brzdil jsem, ale zároveň se autobus rozjížděl dolů. Pak se dostal na kraj, protože dvě kola se točila, dvě byla zablokovaná brzdami. Jak ho to tlačilo, dostal se na krajnici, a potom s tím už nešlo nic udělat."

Alkohol u řidiče nebyl zjištěn. Malým autobusem svážel na odpolední směnu pracovníky Kosteleckých uzenin. Škoda na autobuse dosáhla 100.000 korun.

Před pár dny, v sobotu, na jižní dálnici v Rakousku, blízko města Graz, havaroval nad ránem český autobus se školáky ze Železného Brodu. Zahynul přitom jedenáctiletý chlapec. Před deseti dny se pak šest dětí lehce zranilo při dopravní nehodě poblíž Malé Chuchle na jižním okraji Prahy. S dálkovým autobusem, který vezl žáky na školu v přírodě, se tam střetl osobní automobil.

Jedna z nejtragičtějších nehod v české historii se stala před pěti roky u Nažidel na Českokrumlovsku, kde v převráceném autobusu na místě zahynulo 17 osob a další dva lidé zemřeli po převozu do nemocnice. Dvacátý člověk pak zemřel na následky havárie předloni. V autobuse cestovali převážně mladí lidé z plaveckého oddílu, kteří se vraceli z lyžařského zájezdu v rakouských Alpách.

Monika Pytlíková, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme