Na jihu Plzeňska opět hořelo

Lidé na jihu Plzeňska mají strach ze žháře. Dnes nad ránem zřejmě někdo úmyslně zapálil seník v Dnešicích. Vyšetřovatelé nevylučují úmyslné zapálení. Jak Českému rozhlasu řekl mluvčí plzeňských hasičů František Vaško, s ohněm bojovali profesionální i dobrovolní hasiči. "K požáru jednopodlažního seníku o rozměru 12 krát 20 metrů vyjížděli dnes po 5. hodině ranní profesionální hasiči z Přeštic a dobrovolní hasiči z Dobřan, Dnešic a Přeštic. Jednalo se o požár asi 100 balíků slámy. Požár se podařilo lokalizovat asi po 30 minutách. Příčinou požáru byl pravděpodobně úmysl."

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hašení požáru

V posledních třech dnech jde přitom už o druhý požár zemědělského stavení na jihu Plzeňska. Oheň zachvátil v noci na sobotu jednu ze stodol v Jarově. Poškodil střechu, krov i vnitřní vybavení a způsobil škodu za asi 300.000 korun. Strach ze žháře mají především lidé v okolí obce Úterý, kde neznámý pachatel opakovaně zakládal požáry. Od začátku roku tam hořelo už čtyřikrát. Obec dokonce z obavy z dalších žhářských útoků hlídají hlídky místních obyvatel.

Markéta Kaclová, Jiří Blažek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme