Na jihu Plzeňska opět hořelo

Lidé na jihu Plzeňska mají strach ze žháře. Dnes nad ránem zřejmě někdo úmyslně zapálil seník v Dnešicích. Vyšetřovatelé nevylučují úmyslné zapálení. Jak Českému rozhlasu řekl mluvčí plzeňských hasičů František Vaško, s ohněm bojovali profesionální i dobrovolní hasiči. "K požáru jednopodlažního seníku o rozměru 12 krát 20 metrů vyjížděli dnes po 5. hodině ranní profesionální hasiči z Přeštic a dobrovolní hasiči z Dobřan, Dnešic a Přeštic. Jednalo se o požár asi 100 balíků slámy. Požár se podařilo lokalizovat asi po 30 minutách. Příčinou požáru byl pravděpodobně úmysl."

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hašení požáru

Hašení požáru

V posledních třech dnech jde přitom už o druhý požár zemědělského stavení na jihu Plzeňska. Oheň zachvátil v noci na sobotu jednu ze stodol v Jarově. Poškodil střechu, krov i vnitřní vybavení a způsobil škodu za asi 300.000 korun. Strach ze žháře mají především lidé v okolí obce Úterý, kde neznámý pachatel opakovaně zakládal požáry. Od začátku roku tam hořelo už čtyřikrát. Obec dokonce z obavy z dalších žhářských útoků hlídají hlídky místních obyvatel.

Markéta Kaclová, Jiří Blažek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme