Na Jižní spojce se při nehodě rozsypaly sudy s chemikáliemi

Na Jižní spojce v Praze se při nehodě dvou nákladních aut rozsypaly sudy s nebezpečným odpadem. Na místě zasahovaly hasiči v ochranných oblecích a dýchacích přístrojích, silnice ve směru na Černý most byla uzavřena více než pět hodin.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hasiči zasahují u nehody | Zdroj: ČTK

Jak Radiožurnálu řekl vyšetřovatel hasičů Michal Filip, nákladní vozy se srazily krátce před půl dvanáctou na Spořilovské ulici u nájezdu na Hradec Králové. Jeden z nich se převrátil.

"V současné době je Jižní spojka uzavřená směrem na Černý most, hasiči zabraňují úniku z poškozených sudů. Na místě zasahuje protichemická jednotka a jednotka na likvidaci chemických havárií," informoval po 12. hodině Filip.

Původní informace, že se v sudech nacházel prudce jedovatý etylenglykol, hasiči nepotvrdili. Zjistili, že se jedná o odpadní barvy. Podle Filipa lidem v okolí ani projíždějícím řidičům žádné nebezpečí nehrozilo. Sudy byly přeloženy na náhradní kamion, vylitou látku odstraňovala specializovaná firma.

Kvůli nehodě však kolabovala doprava v celé Praze. Zablokovaná byla až do 17. hodiny nejen Jižní spojka ve směru na Černý Most, kolony se podle motohlídky Radiožurnálu tvoří i na příjezdových komunikacích k ní. Policisté zastavovali kamiony na příjezdu do Prahy na dálnici D5, dlouhá řada vozidel stojí také na dálnici D1 před metropolí.

Aktuální informace o dopravní situaci můžete zjišťovat na webu Zelené vlny anebo ze svých mobilních telefonů na wap.rozhlas.cz.

Lenka Rákosová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme