Na Kavčích horách opět demonstrovaly tisíce lidí

Odhadem 5000 lidí se večer stejně jako v předchozích dnech shromáždilo před budovou zpravodajství České televize na Kavčích horách v Praze, aby podpořili zaměstnance televize, kteří požadují odstoupení nového vedení ČT v čele s generálním ředitelem Jiřím Hodačem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V chladném zimním počasí účastníci shromáždění společně sledovali hlavní zpravodajskou relaci Události, kterou připravují revoltující redaktoři. Většina diváků ale tento pořad nevidí, protože jej Hodačův tým nechává už několik dní odpojovat. Poté se na pódiu vystřídala řada známých osobností nejen z obrazovek veřejnoprávní televize, ale i z dalších oblastí veřejného života. Moderátor Martin Dejdar kromě jiného vyhlásil "železnou sobotu", během které mají lidé před budovu Poslanecké sněmovny přinášet "nepotřebné" televizory. Redaktorka Daniela Drtinová oznámila, že výzvu k odstoupení Hodače podepsalo 1726 z téměř 3000 zaměstnanců ČT. To je podle protestujících další důkaz toho, že nejde o "vzpouru" několika redaktorů, ale o nesouhlas většiny lidí z ČT.

Řada lidí si na Kavčí hory přinesla státní vlajky a transparenty, kterými zpochybňovali výběr Hodače a metody jím jmenované ředitelky zpravodajství Jany Bobošíkové. O hudební doprovod se postaral zpěvák Ivan Hlas, shromáždění dále pozdravili například režisér Ladislav Smoljak, katolický kněz Tomáš Halík, zástupci občanských iniciativ Impuls 99 a sdružení Děkujeme, odejděte a další. Na mítink, který se bude opět konat i v sobotu v 19:00, zavítal také mluvčí prezidenta Václava Havla a bývalý televizní redaktor Ladislav Špaček.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme