Na Kladensku začaly doplňovací volby do Senátu

Voliči v části Kladenska a Prahy-západ dnes a zítra vybírají nového senátora. Ten v horní komoře parlamentu nahradí Jiřího Dienstbiera, který letos v lednu zemřel.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Volby do Senátu | Foto: Tomáš Adamec

O hlasy voličů se v doplňovacích senátních volbách uchází v obvodu Kladno devět kandidátů. Je to zatím nejvíc lidí v historii senátních voleb na Kladensku.

Kompletní přehled kandidátů najdete zde.

První kolo doplňovacích senátních voleb se týká 69 obcí na Kladensku a Praze-západ. Volební obvod tedy nekopíruje hranici kladenského regionu.

Kompletní přehled obcí, ve kterých se volí, najdete zde.

O senátorské křeslo mělo původně zájem deset lidí. Úředníci magistrátu ale zamítli žádost nezávislé kandidátky Miloslavy Chalupové, která prý k přihlášce nepřipojila zákonem stanovené doklady.

Volební místnosti se pro první kolo senátních voleb otevřou v pátek 18. března ve 14:00. Během pátku můžete volit až do 22. hodiny. Pokud to nestihnete, máte šanci nového senátora volit ještě v sobotu od 8 do 14 hodin.

V případě, že senátor nebude zvolen už v prvním kole, uskuteční se o týden později kolo druhé – konkrétně v pátek 25. března od 14:00 do 22:00 a v sobotu 26. března od 8:00 do 14:00.

Michal Trnka, Pavel Kozler Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme