Na Klatovsku posypal silnice první sníh

Silničáři na Klatovsku museli v noci likvidovat první sníh. V noci na dnešek napadlo pět centimetrů. Rozbředlý sníh komplikoval situaci na silnicích v okolí Železné Rudy. Podle Oldřicha Janči z okresní Správy a údržby silnic musely po půlnoci dokonce vyjet tři pluhy, které sníh z vozovek odstranily.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

první sníh | Foto: Václav Pancer

"V noci nás všechny prostě překvapil ten první sníh, který přišel hodně brzo. Museli jsme zavolat pracovníky, kteří byli doma, poněvadž ještě není žádná služba, tak museli přijít mimořádně. Zvládlo se to, samozřejmě že ne hned, ale postupem času jsme to zvládli. Takhl brzo, to tady nepamatuje nikdo. pokud jsme s někým mluvil, i když sám bych měl být pamětník, tak takhle brzo ještě sníh nepřišel."

Doprava by už měla být bez problémů. První sníh napadl na Šumavě už v noci na včerejšek. V Krkonoších zažili první větší sněžení o druhém zářijovém víkendu. Chladné počasí u nás by mělo pokračovat ještě zítra a v pátek.

Markéta Kaclová, Helena Šulcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme