Na kolejích opět řádí škodná

Neznámý pachatel znovu zaútočil na železniční síť. Tentokrát na trati Praha - Kolín, a to mezi obcemi Pečky a Poříčany, kde navrtal a podhrabal kolej. Navrtanou kolej ale naštěstí dopoledne objevil pochůzkář. Kvůli vyšetřování musely vlaky Českých drah jezdit několik hodin po jedné koleji. Policie zatím neví, jestli tento případ nějak souvisí s nedávnou sabotáží na trati v Praze-Kyjích.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

železniční trať | Foto: Jan Rosenauer

Část poškozené kolejnice nyní prozkoumají experti pražského kriminalistického ústavu. Podle zástupce ředitele nymburského policejního ředitelství Jaroslava Nováka teprve expertíza dá odpověď na otázku, jestli kvůli navrtané koleji mohl vykolejit vlak.

"Kolej byla navrtána na několika místech. Kdyby v důsledku navrtání došlo k prasknutí koleje, hrozilo by nebezpečí," řekl Radiožurnálu mluvčí středočeské policie Pavel Truxa.

Trať, která spojuje Čechy a Moravu, vyřadily České dráhy okamžitě z provozu - vlaky několik hodin musely jezdit po jedné koleji. Jak nám sdělila tisková mluvčí drah Zdenka Celá, objevení poškozené koleje pochůzkářem rozhodně nebylo dílem náhody. Pro každou trať je podle ní předepsán přesný harmonogram kontrol.

Kriminalisté také prověří, zda dnes odhalený případ nemá spojitost s nedávným útokem v Praze-Kyjích, na stejné trati z hlavního města na Kolín. Zaměstnanci drah tam těsně před začátkem pražského summitu NATO našli přeříznutou kolej a nástražný výbušný systém, který musel zlikvidovat pyrotechnik.

O možné souvislosti mezi oběma případy nechtěl Jaroslav Novák z nymburské policie spekulovat. "Co se týká spojitosti s dalšími případy, tyto informace se prověřují, ale nemůžeme je zatím ani potvrdit, ani vyvrátit. Ty stopy, které jsou na místě, se budou zkoumat, budou se k tomu vyjadřovat experti."

Milan Kopp, Petr Doležel, Lenka Rákosová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme