Na koncertě pro Světlušku doprovodí kapelu Chinaski nevidomí zpěváci

Koncert Světlo pro Světlušku na podporu sbírky Nadačního fondu Českého rozhlasu bude už v sobotu hostit Pražská křižovatka. Už od dnešního rána se tu stavěla scéna a odpoledne dorazili na zvukovou zkoušku také někteří z umělců.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na koncert Světlo pro Světlušku zkoušela i kapela Chinaski | Foto: Eva Rajlichová

„Já jsem doteď chystala prostory pro sbory, takže jsem před chviličkou přišla do Pražské křižovatky a koukám, že už jsme téměř ve finále,“ říká Šárka Jurásková z Nadačního fondu Českého rozhlasu.

„Už visí úžasná Světluščí vzducholoď nad podiem, chystají se světla a myslím si, že už je to vesměs připravené,“ dodává Jurásková.

Pražská křižovatka neboli bývalý kostel sv. Anny dnes patřil zvukařům, technikům, kameramanům a dalším, kteří se připravovali na koncert Světlo pro Světlušku.

Přehrát

00:00 / 00:00

V sobotu se v Pražské křižovatce koná benefiční koncert Světlo pro Světlušku. Přípravy na akci sledovala Eva Rajlichová

Na poslední úpravy dohlížel i scénograf Hynek Dřízhal, autor svítící vzducholodi zavěšené nad podiem.

„Konstrukce je z hliníku, aby to nebylo moc těžké, abychom s tím mohli trochu pracovat a abychom to byli schopni umisťovat i na jiných akcích Světlušky,“ vysvětluje Dřízhal.

„Je to skelet, který se dá rozdělit na více segmentů, aby to mohla Světluška uskladnit, a je osazen několika okruhy LEDek, které jsou řízené tak, aby vzducholoď měla nějaký světelný příběh, abychom ji mohli rozpohybovat, stmívat a kreativně s ní pracovat,“ popisuje autor instalace.

Přípravy na koncert Světlo pro Světlušku | Foto: Eva Rajlichová

Koncert pro Světlušku by se neobešel bez pěveckého sboru, kde účinkují i nevidomí. Zazpívá celkem 4 písničky.

„Slyšeli jsme písničky, už jsme to zkoušeli hromadně i s Hradčanama a podle mě to bude pro diváky zajímavé,“ svěřilo se jedno z dětí.

Jednou z kapel, kterou malí zpěváci doprovodí, budou i Chinaski. Kytarista František Táborský prozradil, co budou hrát.

„Píseň Narozeniny z naší nové desky. Je o tom, jak Michal zapomněl, kdy má narozeniny,“ upřesňuje Táborský.

Koncert Světlo pro Světlušku začíná v sobotu krátce po deváté večer. Pokud by se vám nechtělo dorazit přímo na Pražskou křižovatku, můžete si ho užít v přímém přenosu na Radiožurnálu a v České televizi.

Program koncertu Světlo pro Světlušku | Foto: Milan Dvořák Lenka Červenková

Eva Rajlichová, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme