Švédsko 0:0 Česko

Na koncerty Depeche Mode a Rammstein v Praze dohlédne po útoku v Manchesteru více policistů

Bezpečnostní opatření v Česku policie po výbuchu v britském Manchesteru zatím nezvýší. Zvláštní opatření ale zavede pražská policie v souvislosti s chystanými koncerty kapel Depeche Mode a Rammstein.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie, ilustrační foto

Policie, ilustrační foto | Foto: Filip Jandourek

Zvýšená bezpečností opatření zavádí pražská policie. Více policistů dohlédne na větší akce v hlavním městě. Na stadionu Eden Aréna, který pojme na 20 tisíc lidí, mají v tomto týdnu vystoupit například kapely Depeche Mode nebo Rammstein.

„Větší důraz bude věnován například pyrotechnickým kontrolám a bezpečnostním prohlídkám návštěvníků při vstupu na akci. Bezpečnostní prohlídky jsou v kompetenci pořadatelů. Vzhledem ke zmiňované události bude na akce dohlížet větší počet policistů, ti budou také věnovat zvýšenou pozornost čemukoli podezřelému," řekl Radiožurnálu mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Policejní prezidium ale připouští, že se bezpečnostní opatření v zemi může změnit. Bezpečnostní složky zůstávají v kontaktu s britskými kolegy a vyhodnocují rizika.

ONLINE: V Manchesteru zabíjela podomácku vyrobená bomba. Teroristé nevyhrají, vzkázal starosta

Číst článek

„Policie České republiky v současné chvíli stále průběžně získává informace cestou mezinárodní spolupráce o situaci a výbuchu v Manchesteru. Do současné chvíle nedisponujeme žádnou informací, která by vedla k ohrožení našeho státu. V případě jakýchkoli změn jsme samozřejmě připraveni stanovit adekvátní bezpečnostní opatření," uvedla pro Radiožurnál mluvčí Policejního prezidia Eva Kropáčková.

V Česku také stále platí 1. stupeň ohrožení terorismem, kdy policisté důkladněji hlídají místa s větší koncentrací lidí.

Evelyna Kulíšková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme