Na kvalifikační fotbalové utkání Česko - Německo se chystá i policie

Mezistátní fotbalové utkání Česko-Německo bude na letenském stadionu v Praze sledovat téměř 18 tisíc fanoušků. Bude mezi nimi i řada německých hooligans. Pražští policisté proto chystají rozsáhlá bezpečnostní opatření. Policisté už odepřeli vstup do České republiky téměř 150 problémovým fotbalovým fanouškům z Německa.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

kontrola pohraniční policie | Zdroj: ČTK

Připravenost městských strážníků zasáhnout proti fotbalovým výtržníkům potvrdil náměstek pražského primátora Rudolf Blažek: "Policie je na toto připravena a bude situaci nejen sledovat, ale pochopitelně i kontrolovat případné jakékoli problémy a výtržnosti například u fanoušků posilněných alkoholem. Bude připraveno 605 policistů pořádkové služby Policie České republiky a minimálně stovka strážníků."

Bojovnou náladu dodává dnes německé fotbalové veřejnosti nejčtenější deník Bild. "V zemi knedlíků a plzeňského piva se odehraje zápas gigantů," napsal německý list. I když se na malý letenský stadion vejde jen 18.000 diváků, bude to asi "ďábelský kotel". "Fotbalové Německo se po loňské letní pohádce ze světového šampionátu těší na další bubnovou palbu naší jedenáctky", dodává nejčtenější deník.

Kromě tréninků obou týmů se v Toyota Areně včera připravovali i zpěvačka Helena Vondráčková a operní pěvec Vratislav Kříž, kteří dnes před zápasem zazpívají státní hymny. Oba nacvičovali na Letné více než hodinu a půl. Kříž stejně jako už několikrát přednese českou hymnu a Vondráčková německou.

Utkání začíná ve 20:45 a na Radiožurnálu ho uslyšíte celý v přímé reportáži.

Milan Kopp, Anna Hrabánková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme