Na Liberecku a Vysočině už vládne chřipková epidemie

České republice hrozí chřipka. V minulém týdnu postihly akutní respirační nemoci bezmála 1700 pacientů na sto tisíc obyvatel - to je více než čtyřprocentní nárůst. V Libereckém kraji a na Vysočině už překročili hranici epidemie - tedy asi dva tisíce nemocných na sto tisíc lidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Chřipka | Foto: HZP

Počet nemocných roste - zatím nijak dramaticky. Stoupající trend ale bude pokračovat, říká Martina Havlíčková z Národní referenční laboratoře pro chřipku. "Předpokládala bych, že nárůst nemocnosti bude pokračovat. Jestli nabere takový explozivní charakter, to je otázka. To se nedá říct dopředu, ale odhadujeme, že jsme buď těsně před epidemií nebo na jejím začátku."

V jihlavské nemocnici o víkendu zakázali návštěvy, dnes sáhli ke stejnému opatření v českém krumlově. Na severu Čech podle Jany Prattingerové z Krajské hygienické stanice v Liberci nejvíce lidí stůně právě na Liberecku. "Nejvíce je postižená věková skupina 0-5 let a nejméně nemocných registrujeme u těch nejstarších."

Také Martina Havlíčková potvrzuje, že k onemocnění chřipkou jsou nejvíce náchylné předškolní a školní děti.

Markéta Kaclová, Pavla Dluhoschová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme