Na Liberecku našli v kontejneru mrtvého novorozence, policie žádá veřejnost o pomoc

Smrt novorozence, jehož tělo v kontejneru na odpad v sobotu našel náhodný svědek, vyšetřují liberečtí kriminalisté. Policie žádá o pomoc i veřejnost. Informovala o tom dnes policejní mluvčí Libereckého kraje Ivana Baláková.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Náhodný kolemjdoucí objevil tělo v kontejneru na odpad

Náhodný kolemjdoucí objevil tělo v kontejneru na odpad | Zdroj: ČTK

Tělo objevil svědek v ulici Na Bídě v sobotu zhruba půl hodiny před polednem. „Kriminalisté zatím nevědí, kdo novorozeně do kontejneru odložil a v této souvislosti žádají veřejnost o pomoc. Zajímá je pohyb lidí a vozidel v místě nálezu, a to v časovém úseku od 10. února do 11:15 dne 11. února,“ uvedla Baláková.

Pomoci by mohli řidiči aut, která jsou vybavena kamerovým systémem a mají záznam z místa nálezu v uvedeném čase. „Tyto kamerové záznamy by mohly kriminalistům velmi pomoci při vyšetřování, proto prosí veřejnost o jejich poskytnutí,“ uvedla mluvčí. Kriminalisté oslovují také řidiče taxi a řidiče městské hromadné dopravy včetně cestujících, aby se jim ozvali, pokud v dané době a v uvedeném místě zpozorovali cokoliv neobvyklého nebo podezřelého.

Policisté zjišťují také totožnost matky novorozence. Odhadují počátek jejího těhotenství na začátek léta 2016. Do kontaktu s ní by se mohli dostat zaměstnanci lékáren či zdravotníci.

Kriminalisté nevylučují, že tělo dopravil pachatel na místo nálezu z jiného regionu nebo ze sousedního Polska či Německa. „Veškeré informace, které s případem nálezu mrtvého novorozence mohou souviset, prosím sdělte policistům na kterékoliv služebně Policie ČR nebo kontaktujte známou tísňovou linku 158,“ doplnila Baláková.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme