Na Liberecku se bude těžit písek

Obyvatelé obce Bulovka na Liberecku řekli ano těžbě písku, která by měla být zahájena v těsné blízkosti jejich obce. Vstup investora, který tu chce písek nejen těžit, ale i zpracovávat, podpořilo totiž referendum, kterého se zúčastnila více než třetina bulovských obyvatel.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

S výsledkem referenda je spokojen i starosta obce Petr Strnad. Firma totiž deklaruje zhruba 80 pracovních míst, což by prakticky pokrylo nezaměstnanost v obci. V obci je v této chvíli 66 nezaměstnaných (19 procent obyvatel).

Další referendum probíhalo včera v Šilhéřovicích na Opavsku. Obyvatelé obce v něm zamítli vznik průmyslové zóny. Referenda se zúčastnilo 72 procent oprávněných voličů. Odpůrcům projektu se tak podařilo přípravy definitivně zastavit. Nejvíce se obávali narušení klidové zóny a zhoršení životního prostředí. Tímto rozhodnutím ale také přišlo o možnost zaměstnání 4000 lidí přímo v montážních halách a dalších 8000 v navazujících provozech. O investici v této lokalitě projevila zájem mimo jiné japonská automobilka Toyota.

Markéta Kaclová, Jaroslav Hausdor, Zdenka Schovánková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme