Na Liberecku se bude těžit písek

Obyvatelé obce Bulovka na Liberecku řekli ano těžbě písku, která by měla být zahájena v těsné blízkosti jejich obce. Vstup investora, který tu chce písek nejen těžit, ale i zpracovávat, podpořilo totiž referendum, kterého se zúčastnila více než třetina bulovských obyvatel.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

S výsledkem referenda je spokojen i starosta obce Petr Strnad. Firma totiž deklaruje zhruba 80 pracovních míst, což by prakticky pokrylo nezaměstnanost v obci. V obci je v této chvíli 66 nezaměstnaných (19 procent obyvatel).

Další referendum probíhalo včera v Šilhéřovicích na Opavsku. Obyvatelé obce v něm zamítli vznik průmyslové zóny. Referenda se zúčastnilo 72 procent oprávněných voličů. Odpůrcům projektu se tak podařilo přípravy definitivně zastavit. Nejvíce se obávali narušení klidové zóny a zhoršení životního prostředí. Tímto rozhodnutím ale také přišlo o možnost zaměstnání 4000 lidí přímo v montážních halách a dalších 8000 v navazujících provozech. O investici v této lokalitě projevila zájem mimo jiné japonská automobilka Toyota.

Markéta Kaclová, Jaroslav Hausdor, Zdenka Schovánková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme