Na Malši v Pořešíně byl vyhlášen stav ohrožení

Deštivé počasí stále zvedá hladiny řek. Nejhorší situace je na jihu Čech. Hladina Malše v Pořešíně na Českokrumlovsku odpoledne dosáhla třetího, nejvyššího stupně povodňové aktivity, což je stav ohrožení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

řeka | Foto: Jan Rosenauer

Druhý stupeň povodňové aktivity, pohotovost, platí na dvou místech na Českokrumlovsku - na Malši v Kaplici a na Černé v nedalekém Líčově. Obě řeky dnes ale zřejmě dosáhnou třetího stupně také.

Kvůli rozvodněné řece Černá hasiči dopoledne evakuovali 28 dětí ze skautského tábora u Líčova. Odpoledne museli na Kaplicku vyklidit také tábor v lokalitě Skoronice-Velíškův mlýn na Malši.

Silný déšť, který po poledni zasáhl Prahu, zaplavil několik domů a vyvracel stromy. Hasiči vyjížděli do několika pražských čtvrtí čerpat vodu ze sklepů a odstraňovat tři spadlé stromy. Nikdo nebyl zraněn.

Kvůli dešti hasiči přivezli do Národní knihovny pytle s pískem na zabezpečení historické budovy Klementina. Požádala o ně sama knihovna. Podle hasičů se ale jednalo o čistou prevenci. Do knihovny voda nenatekla.

V Kazašské ulici v Praze 10 pak spadly dva stromy na dvě osobní auta. Strom se během lijáku vyvrátil také v Koněvově ulici v Praze 3.

Bouřky a přeháňky by v průběhu dnešního večera a noci už měly podle meteorologů doznívat. V úterý už mají být jen místy, a to na jihu republiky.

Jana Petrová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme