Na Mělnicku dnes končí stav nebezpečí

V povodněmi nejvíce postižených oblastech na Mělnicku dnes o půlnoci skončí stav nebezpečí. V 17 obcích platil s půldenní přestávkou od poloviny letošního srpna a umožnil pružnější likvidaci následků ničivého řádění Vltavy a Labe. Dneškem problémy v této části středních Čech rozhodně nekončí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zaplavené Polabí | Foto: Jan Rosenauer

Obce nadále trápí spousta problémů. K nejvážnějším patří financování sanačních prací, včetně chybějících peněz na úhradu skládovného, škod na majetku, dobrovolných hasičů či na samotný úklid veřejných prostranství a obecních majetků. Přesto nikdo ze starostů nevznesl požadavek na prodloužení mimořádného režimu, a to i díky tomu, že se podařilo zajistit alespoň provizorní ubytování pro lidi bez vlastních domácností.

Na několika místech pak musejí starostové řešit stále vysokou hladinu spodní vody a spolu s pracovníky povodí zajišťovat opravu protržených hrází podél Labe a Vltavy.

Markéta Kaclová, Ladislav Pavlík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme