Na Mělnicku hrozila ekologická havárie

Na více než tři hodiny ochromila dopravu na dálnici D8 z Prahy do Teplic hrozící ekologická havárie. Ze špatně zabezpečených barelů na nákladním autě začala unikat jedovatá látka, která přímo ohrozila jednoho z policistů. Krátce po poledni policie dálnici uzavřela; provoz na ní byl obnoven až po patnácté hodině odpoledne.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

nákladní kamion | Foto: Gold service

Na místě zasahovali chemici a hasiči z Mělníka, Litoměřic a Lovosic, kterým se během odpoledne podařilo unikající neznámou chemikálii zajistit. Následné šetření prokázalo, že se jednalo o jedovatý pesticid hexachlorbenzen.

Policisté zastavili kamión při běžné silniční kontrole nedaleko Nové Vsi na Mělnicku. Toxických výparů se při ohledávání nákladu nadýchal jeden policista, který musel být převezen do nemocnice.

Dálnice D8 byla uzavřena mezi 18. kilometrem, kde se sjíždí ve směru na Teplice, a 30. kilometrem, kde se sjíždí z dálnice ve směru na Prahu.

Markéta Kaclová, Ladislav Pavlík, Zbyněk Štíbr, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme