Na mém neúspěchu se podepsalo i vyřazení z volby, tvrdí Bobošíková

Z prvního kola prezidentské volby postupují do druhého Miloš Zeman a Karel Schwarzenberg. V jejich okolí se slavilo. Štáb Jany Bobošíkové, která nakonec skončila poslední, byl strohý a oficiální.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezidentská kandidátka Jana Bobošíková mluví s novináři poté, co v jedné z pražských škol odevzdala svůj hlas | Zdroj: ČTK

Předsedkyně Suverenity Jana Bobošíková nebyla ve svém volebním štábu hned od začátku.

„Žádný zásadní důvod to nemá. Prostě se rozhodla, že přijde kolem 15. hodiny. Předpokládám, že je to částečně i proto, že po ní budou novináři chtít komentáře k vývoji volebních výsledků a asi by ráda komentovala výsledky až ve chvíli, kdy budou mít více vypovídající hodnotu,“ prozradil místopředseda Suverenity Václav Musílek.

Se stoupajícím procentem sečtených hlasů bylo jasné, že Jana Bobošíková se prezidentkou nestane. Krátce po čtvrté odpoledne pak zhodnotila výsledky.

Přehrát

00:00 / 00:00

Volební štáb prezidentské kandidátky Jany Bobošíkové nebyl veselé místo. Přesvědčil se o tom i reportér Jan Herget

„U občanů zvítězil koncept eurofederalismu, to znamená, že si přejí diktát Bruselu. Já jsem byla jediná kandidátka, která říkala: stop diktátu Bruselu. A druhá věc, která tam hrála roli, byť jsem tedy k favoritům nepatřila a vím to, bylo to třítýdenní nezákonné vyřazení ze strany ministerstva vnitra. Myslím si, že to se na výsledku také trošku podepsalo,“ zdůraznila.

Ve skromném štábu podporovala Janu Bobošíkovou především její rodina, atmosféra ale byla velmi oficiální a strohá.

„Já jsem vařila, uklízela, odpovídala na facebooku na nejrůznější dotazy...To víte, že jsem trošku napětí cítila. Jsem člověk z masa a kostí, takže nejsem nějaký stroj. Byla jsem zvědavá, jak to dopadne,“ popsala Bobošíková, jak prožívala volební dny.

Z volebního štábu Jany Bobošíkové byl krásný výhled na Pražský hrad. Ještě před tím, než se ztratil v podvečerním šeru, stihla neúspěšná kandidátka s jistou mírou nadsázky prohlásit, že je nejvyšší čas povolat do zbraně Václava Klause.

Jan Herget, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme