Na ministerstvo práce nastoupí jeho nová šéfka Ludmila Müllerová

Vládu dnes doplní nová ministryně práce a sociálních věcí Ludmila Müllerová (TOP 09). Do funkce ji jmenuje prezident Václav Klaus. Bývalá senátorka převezme úřad po svém spolustraníkovi Jaromíru Drábkovi, který rezignoval kvůli údajné korupční kauze svého prvního náměstka Vladimíra Šišky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ludmila Müllerová | Zdroj: ČTK

Ludmila Müllerová teď plánuje resort především stabilizovat a vyřešit kritizovaný projekt sKaret. S Jaromírem Drábkem se chce o vedení ministerstva i dál radit.

„Je potřeba s ním řadu věcí konzultovat, já už tak činím. Konec konců byl v úřadě více než dva roky a to je zcela neopominutelné. Takže já jsem ráda, že zůstal v pozici poslance a místopředsedy TOP 09 a že je mi nápomocen i tou radou,“ řekla nastupující ministryně.

Zdeněk Škromach z ČSSD Müllerové doporučil, aby se zaměřila na audit IT zakázek nebo lepší politiku zaměstnanosti. Měla by podle něj napravit chyby, které na ministerstvu udělal její předchůdce. Škromach ale pochybuje, že nová ministryně bude mít na změny dost prostoru.

„Myslím, že to nebude mít jednoduché. Je otázka, jaký bude mít prostor, protože ministerstvo práce vlastně nepřímo, nebo spíš přímo řídí ministr financí Kalousek a těch problémů po ministru Drábkovi tam zůstává poměrně hodně. Takže otázka je, jak volné ruce k tomu bude mít,“ domnívá se Škromach.

Odbory očekávají, že prioritou nové ministryně bude řešení stoupající nezaměstnanosti a přehodnocení systému sKaret.

„Myslím si, že to by byl jeden z důležitých kroků, kdyby to paní ministryně učinila, prozkoumala celou záležitost sKaret. Protože sKarty jsou jedním takovým synonymem hodně velkých problémů,“ prohlásil předseda Odborového svazu KOVO Josef Středula.

Věra Pfeifferová, mta, Martina Spěváčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme