Na ministerstvu dopravy končí kvůli registru vozidel další vedoucí úředník

Za problémy s registrem vozidel padají další hlavy. Na ministerstvu dopravy skončila vedoucí oddělení správy registru vozidel Eva Zlámalová, v pořadí už druhý Dobešův šéfúředník.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministerstvo dopravy České republiky (ilustrační foto)

Ministerstvo dopravy České republiky (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

Už před týdnem odvolal ministr Pavel Dobeš ze strany LIDEM šéfa úseku silniční dopravy Karla Pešku. Dalším zaměstnancům sebral až do odvolání osobní ohodnocení.

Přihlásit auto do registru je na mnoha místech stále velmi obtížné. Například dnes ráno v Brně systém opět nefungoval. Výpadek trval zhruba půl hodiny. Úředníci aplikaci zprovoznili až po telefonátu na pomocnou linku dodavatelské společnosti.

Problémy zaznamenalo i Kladno, kde registr vozidel vypadl asi na čtvrt hodiny.

Nový registr vozidel od svého spuštění 9. července pravidelně kolaboval. Ani teď není jeho provoz bez problémů. Vyřizování žádostí stále trvá velmi dlouho, protože úředníci některé údaje musí vypisovat ručně.

Tereza Janouškovcová Bartůňková, Matěj Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme