Na ministerstvu financí začala schůzka tripartity o návrhu rozpočtu

O výhradách vůči návrhu státního rozpočtu na příští rok jednají se zástupci odborů i zaměstnavatelů na ministerstvu financí členové vlády. Schůzka tripartity začala v 16 hodin a měla by trvat asi dvě hodiny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jednání tripartity | Foto: tisková zpráva

Vláda chce rozpočet schválit příští týden. Odboráři návrh kritizují s tím, že vláda chce snižovat schodek hlavně díky škrtům a ne navýšením příjmů státního rozpočtu. „My tam jdeme s tím, že se domníváme, že to je nejhůře postavený rozpočet za posledních dvacet let. Celý rozpočet se odehrává na výdajové straně, to znamená na straně škrtů. To jsou věci, které nám vadí,“ řekl před jednáním Předseda ČMKOS Jaroslav Zavadil.

Zástupci zaměstnavatelů chtějí na dnešním jednání otevřít diskusi nad samotným organizováním státního rozpočtu, protože celé sestavování rozpočtu je podle nich neprůhledné. Mluvit chtějí také o financování vědy, kdy se jim nelíbí, že prostředky proudí do institucí, které je pak přerozdělují.

Předseda vlády Petr Nečas už dříve uvedl, že například v otázce snížení obejmu peněz pro státní zaměstnance ale v žádném případě ustupovat nebude.

Václava Marešová, Katka Brezovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme