Na ministerstvu průmyslu a obchodu došlo k personálnímu zemětřesení

Na ministerstvu průmyslu a obchodu vypukly změny. Ministr Martin Říman odvolal některé své náměstky i vedoucí oddělení a změnil organizační strukturu úřadu. Úřad tak má zlepšit svoji připravenost na čerpání peněz ze strukturálních fondů, zvýšit efektivitu práce a motivovat úředníky k vyšší aktivitě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martin Říman | Foto: MPO

Zeštíhleny mají být odbory, které nejsou už tolik potřeba. Například průmyslové, kde se už o státním řízení nedá příliš mluvit, protože podniky se o sebe starají samy. Takže odbory stavebnictví, lehkého a těžkého průmyslu či podnikatelského prostředí se spojí do jednoho. Tomu by také odpovídalo to, že odejde náměstek Robert Szurman, který měl na starosti vnitřní obchod, transformaci podniků a koordinoval činnost sekce rozvoje podnikatelského prostředí a konkurenceschopnosti.

Naopak radikální změna čeká ty úředníky, kteří mají co dočinění s Evropskou unií. Různé činnosti byly zatím roztříštěny a spadaly pod několik sekcí. To se teď změní. "Ředitelem sekce Evropské unie se stane náměstek ministra Martin Tlapa," potvrdil tiskový mluvčí ministerstva Tomáš Bartovský, s tím, že restrukturalizace bude ještě pokračovat.

Szurman bude podle informací z ministerstva pracovat jako zmocněnec ministerstva průmyslu a obchodu pro projekt nové továrny jihokorejské automobilky Hyundai v Nošovicích v Moravskoslezském kraji.

Jitka Hanžlová, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme